Tájékoztató a katolikus hit-és erkölcstan oktatásról a Petőházi Tagintézményben

Írta: admin, 2021. márc. 10.

TÁJÉKOZTATÓ A KATOLIKUS HIT- ÉS ERKÖLCSTAN OKTATÁSRÓL

Kedves Szülők!

Közeledik az iskolai beiratkozás időpontja. Ekkor döntést kell majd hozni arról is, hogy  gyermekük Hit- és Erkölcstan vagy Etika oktatásban vegyen részt a 2021/2022-es tanévben.

A Petőházi Egyházközség  nevében ezúton szeretnénk rövid tájékoztatást nyújtani az iskolai katolikus hittan oktatásával kapcsolatban.
A Fertőszentmiklósi Felsőbüki Nagy Pál Általános Iskola Petőházi Tagiskolájában a hittan oktatása heti egy órában valósul meg.

Hitoktatók: 1.- 2. osztályban: Varga Imre Plébános Úr
                    3.- 4. osztályban: Soós Katalin tanító/hitoktató

A hittan órákhoz szükséges tankönyveket Magyarország Kormánya térítésmentesen biztosítja a gyermekek számára. Hittanóráinkon lehetőséget biztosítunk, hogy a Szentírás történetein keresztül a gyermekek megismerkedjenek Isten szeretetével, Jézus életével, a Katolikus Egyház tanításával, ünnepeivel és a keresztény hagyományokkal. Érdekes bibliai történetek kapcsán formálódik személyiségük és erkölcsi értékrendjük. Segítséget kapnak ahhoz, hogy elköteleződjenek a jó mellett. A közös beszélgetések, interaktív játékok hozzájárulnak ahhoz, hogy a gyermekek értelmi és érzelmi kompetenciája a szeretet útján járva optimálisan fejlődjön.

A katolikus hit- és erkölcstan oktatásra bárki beiratkozhat, tekintet nélkül arra, hogy megkeresztelték-e már.

A leendő 1. osztályos gyermekek szülei a gyermek beíratásakor jelezzék szándékukat a katolikus hit- és erkölcstan oktatással kapcsolatban!

Bízunk abban, hogy sok kis gyermekkel találkozunk a katolikus hittanórákon a 2021/2022-es tanévtől!

Üdvözlettel:             Varga Imre                 Soós Katalin

plébános úr                  tanító néni