Tájékoztatás az iskola működéséről

Írta: admin, 2020. szept. 01.
Tájékoztatás az iskola működéséről

Kedves Szülők!

Gyermekük egészsége, a tantermi tanítás folyamatos, zavartalan biztosítása érdekében az alábbi szabályok betartására kérjük Önöket:

1.  Iskolánkat kizárólag egészséges, a betegség tüneteitől mentes tanuló látogathatja.

Fertőzés gyanújának felmerülése esetén a tanulót az elkülönítő helyiségbe kísérjük. Ebben az esetben mind a tanuló, mind a kísérő köteles maszkot viselni. Elkülönítés után értesítjük a szülőket, ezért is fontos, hogy a megadott telefonszámaik aktuálisak és elérhetőek legyenek. A tanuló akkor jöhet újra közösségbe, ha erről orvosi igazolást hoz.

Amennyiben gyermeküknél betegségre utaló tüneteket észlelnek, akkor az aktuális eljárásrend alapján gondoskodniuk kell gyermekük orvosi vizsgálatáról. A szülő köteles az iskolát értesíteni, ha a gyermeknél koronavírus-gyanú vagy igazolt fertőzés van.

2. Az intézménybe lépéskor a kézfertőtlenítés kötelező. Minden tanulónál legyen maszk, amelynek használata a közösségi terekben, folyosókon, mellékhelyiségekben, sorban álláskor ajánlott.

3. A reggeli gyülekező jó idő esetén az udvaron, rossz idő esetén az osztálytermekben történik. A szülők gyermekeiket a bejáratig, illetve a kapuig kísérhetik, délután a kijelölt helyen és időpontban várhatják.

4. Jó idő esetén az óraközi szüneteket az udvaron töltjük. A tantermekben folyamatos a szellőztetés.

5.  Rossz idő estén, a benti szünetekben, a folyosókon csak a szükséges közlekedés történik (másik tanterem, mellékhelyiségek).

Közösségi terekben egyszerre csak annyi tanuló tartózkodhat, hogy betartható lehet a járványügyi előírásban foglalt távolság.

6. Saját papírzsebkendőt, kézfertőtlenítőt ajánlott minden tanulónak magával hozni. Az osztálytermekben biztosítjuk a fertőtlenítőszeres kézmosási lehetőséget, a kéztörlés papírtörlővel történik. Tanulóink figyelmét felhívjuk a gyakori kézmosásra.

7. Testnevelés óráink a lehetőséghez mérten a szabadban zajlanak.

8. A szülők a tanítási időben a járvány ideje alatt nem léphetnek az iskola területére. Indokolt esetben csak az osztályfőnökkel, szaktanárral előre egyeztetett időpontban szájmaszkban tartózkodhatnak az iskolában. Ügyintézésnél kérjük, törekedjenek az elektronikus ügyintézésre.

9. A szülői értekezletek és a fogadóórák rendjéről, módjáról tájékoztatni fogjuk a szülőket a mindenkori előírásoknak megfelelően.

10. A járványügyi vészhelyzet idején kialakított és működtetett kommunikációs csatornákat továbbra is megtartjuk és fejlesztjük, hogy az esetleges átállás zökkenőmentesen történhessen meg.

Együttműködésüket, segítségüket, megértésüket köszönjük.

Mobil: +36 20 438 2744

E-mail: petohaza.iskola@gmail.com